Kilisli Hadımköy Loader Logo

KİLİSLİ ÇİFTLİK

Üreticiden Sofralarınıza

Kilisli Çiftlik

   Kurulduğumuz günden bu yana bizi biz yapan en büyük özelliğimiz olan özel besi çiftliğimizde siz değerli misafirlerimiz için özel etler, sütler, yumurtalar, sebze ve meyveler yetiştirmekteyiz. Çorlu – Yeniçiftlikte bulunan Türkmenli köyünde toplamda 100 dönümlük 3 bölümden oluşan çiftliğimizde, Trakya kıvırcık ırkı koyunlar yetiştirmekte ve bunların etinden faydalanmaktayız.

   Günümüzde nesli tükenmekte olan ırklar arasında bulunan Trakya kıvırcık ırkının en büyük özelliği yağsız ve kokusuz eti olmasıdır. En büyük handikapı ise et ve yavru veriminin diğer ırklara oranla düşük olması nedeniyle maliyetinin yüksek olmasıdır.

   Çiftliğimizde yetiştirdiğimiz bir diğer hayvan türü de keçi. Saanen ve Kilis ırkı keçilerimizden elde ettiğimiz sütlerle kışın Kilis peyniri, yazın ise özel siparişlerle bile zor yetiştiğimiz dondurmamızı yapmaktayız. Bilindiği gibi keçi sütü anne sütüne en yakın süt olarak kabul edilmektedir. Ayrıca çiftliğimizde yetiştirdiğimiz tavuklarımızın yumurtasını da pide ve ekmeklerde kullanıp, fırın ürünlerinde de doğallığımızı bırakmamaktayız.

   Yetiştirdiğimiz hayvan türlerinin yanı sıra, çiftliğimizde ilkbahar ve yaz aylarında biberinden patlıcanına, domatesinden maydanozuna, semizotundan karpuzuna, çeşitli türlerde ürettiğimiz sebze ve meyvelerimiz ile bu doğallık zincirini tamamlamaktayız.